На тържествено заседание ще се събере Общинският съвет в Дупница на 27 юни. Извънредната сесия е по повод чествания наскоро Ден на българското лекарство и професионален празник на фармацевтите. С решение на Общинския съвет от 2006г. Дупница е обявен за град на фармацията.

Предвидено е удостояване със звания и отличия на Община Дупница на граждани с изключителен принос в областта на фармацията. С призове “Почетен гражданин” ще бъдат отличени фармацевтът Зоя Паунова, която заема ръководен пост в голяма международни компания; Аделина Любенова – мениджър на водеща фирма за търговия с лекарства и инженер-химикът Стефан Кафеджийски. С “почетен знак на Община Дупница” посмъртно ще бъде удостоена магистър-фармацевтът Христина Чуковска.

 

Dupnicanews.EU