Информационният портал! Новини от региона.

“Дупница е пред воден режим, водоизточниците от реките Отовица и Бистрица са почти пресъхнали, а резервоарите са полупразни заради дългото засушаване. Горната част на града е включена за водоподаване от язовир Дяково, а заедно с ВиК поискахме отпускането на резервни количества вода от язовир Карагьол”, обяви на пресконференция днес председателят на Общинския съвет в Дупница Костадин Костадинов. Той призова жителите да спрат поливането, за да има вода за питейно-битови нужди и определи ситуацията в общината като изключително тревожна и свръхдраматична.

“Подкрепяме редуцирането броя на постоянните комисии в Общинския съвет чрез новия Правилник за дейността му от 10 на 6. Мярката е логична, тъй като при в момента, поради липса на време, се налага да се провеждат съвместни заседания на две комисии и се получават обърквания, а работата не е достатъчно ефективна”, коментира преди сесията на ОбС в Дупница общинският съветник от “Народен съюз” Ася Давкова. Тя е секретар на Комисията по ТСУ и член на Комисията по обществен ред и сигурност.

Воден режим се въвежда от днес в горната част на дупнишкото село Джерман. Заповедта е на кмета Божидар Стоев и е мотивирана с настъпването на летния сезон, намаляване дебита на питейната вода и използването й не по предназначение. Водоснабдяването в горната част на селото ще бъде прекъсвано от 21ч. до 17ч. на следващия ден. Вода ще има само по 4 часа вечер.
Прочети още: Половин Джерман на воден режим заради поливане на градини

Новоизбраните депутати от 10-ти МИР – Кюстендил гостуваха на областния управител Александър Пандурски. Традиционната вече среща уважиха Христо Терзийски от ГЕРБ, Димчо Димчев от "Възраждане", Николай Златарски от ДПС и Росица Калинова от "Величие", присъстваше и зам.-областният управител Георги Джоглев.
Прочети още: Новите депутати гостуваха на областния управител