Информационният портал! Новини от региона.

210 служители са на щат в Общинска администрация – Дупница. Бройката стана ясна на заседанието на Общинския съвет, на което бе приета нова структура на администрацията. Кметът Първан Дангов съобщи, че 123 от позициите са в основното щатно разписание, а останалите – в допълнително.
Прочети още: 210 служители са на щат в Общинска администрация

Автобусните превозвачи по междуградските линии масово икономисват от задържителната такса “престой” на автогарата в Дупница, вследствие на което общинското дружество “Дупница транс” трупа допълнителни загуби. Информацията потвърди управителят на общинската транспортна фирма Георги Зарев, която стопанисва автогарата. Темата бе поставена на днешната сесия на Общинския съвет от общинския съветник от “Народен съюз” Анастасия Давкова.
Прочети още: Превозвачите не плащат такса “престой” на автогарата, “Дупница транс” - на загуба

200 000 лева ще отпусне Община Дупница от бюджета си, за да се изплатят възнагражденията на работниците и служителите във ВиК – Дупница. Решението взе днес Общинският съвет единодушно. Въпрече че докладната записка предивзвика повече от час дебати, съветниците се обединиха около важността на предложението, разгледано по инициатива на председателя Костадин Костадинов.
Прочети още: 200 000 лева отпуска Общината за заплати във ВиК

Общинските съветници ще обсъдят на сесията си утре предложение за отпускане на допълнителна парична вноска от 200 000 лева, с която да бъдат изплатени дължимите възнаграждения на работниците и служителите във ВиК – Дупница. Предложението е на председателя на ОбС Костадин Костадинов. То е входирано като извънредна докладна записка и е свързано с предстоящата консолидация на дупнишкото дружество.
Прочети още: ОбС ще обсъжда отпускане на 200 000 лева от Общината за заплати във ВиК