Решение на Административен съд-Кюстендил променя мандатите в градския парламент в Дупница. Становището на съдия Бисер Цветков бе произнесено по жалба на ОДС срещу изборния резултат от 44-а секция в Дупница. След повторно преброяване на бюлетините, магистратите установиха, че секционната комисия е разменила гласовете за БСП и РЗС, като в протокола е вписала 51 гласа в подкрепа на РЗС и 7 за БСП. Решението на съда, отменящо одобрения от ОИК изборен резултат, изважда от Общински съветн единствения съветник от РЗС – Иван Бански. На негово място пък съветник ще стане Георги Рангелов от ОДС, като групата на коалицията ще наброява петима съветници. В седемдневен срок решението на Кюстендилския съд може да бъде обжалвано пред Върховен административен съд.

Димитринка Симеонова

322 лева събраха чрез благотворителен базар читалищата от община Дупница. Парите от закупените коледни картички, суровачки и украшения, бяха предадени от читалищните секретари днес на Евелина Карабельова, директор на Центъра за рехабилитация на деца с увреждания. Целта е да се помогне за закупуването на сух басейн, който се използва при различни терапии. Карабельова благодари за инициативата и съпричастността на културните дейци. Към момента Центърът се посещава от общо 54 деца, като най-голяма част от тях са с хиперактивност, аутизъм или емоционални проблеми. Още 6 деца ще бъдат приети в началото на следващата година.

Изабелла Соколова

Съкращения на персонал и намаляване броя на отделенията се предвидени в оздравителен план за общинската болница в Дупница. За разработването на стратегията, целяща да стабилизира здравното заведение, съобщи кметът Методи Чимев. Той не огласи подробности от плана, защото според него това е ангажимент на болничното ръководство. Управителят на болницата д-р Любомир Таушански не коментири идеята, тъй като е в отпуск. В момента завеждащите отделения имат за задача да изготвят финансови отчети, към които да приложат и предложения за оптмизирането им. Председател на комисията, изготвила оздравителния план е д-р Борис Попов. В нея влизат още четирима лекари.

Изабелла Соколова

Община Дупница подписва погасителни планове за разплащане с кредиторите, съобщи кметът Методи Чимев. Преговорите с фирмите, към които кметството дължи милиони левове, се ръководят от зам.-кмета по стопанските дейности Олга Китанова. Предвидените срокове за разплащане с кредиторите са между една и две години, в зависимост от задлъжнялостта на общината. От своя страна фирмите ще тря/ва да платят местните си данъци и такси, за което също се договарят погасителни планове. Градоначалникът обясни, че разговорите за уреждане на финансовите взаимоотношения продължават. С предприетите мерки рискът от предявяване на нови съдебни искове срещу община Дупница намалява.

Dupnicanews.EU