Информационният портал! Новини от региона.

С тържествена церемония, дупнишката общественост почете паметта на Васил Левски. Участие в нея взеха общинския мажоретен състав и мъжкия хор “Св. Иван Рилски”. Заупокойна литургия отслужиха дупнишки свещеници. Значението на Апостола за всеки българин и мястото му в историческата памет на народа ни подчерта в словото си кметът Атанас Янев, а директорът на Историческия музей Анелия Геренска запозна дупничани с живота и делото на Дякона. Венци и цветя на паметника поднесоха граждани, членове на кметския екип, общински съветници, представители на политически партии и неправителствени организации.
Изабелла Соколова

На 19 февруари /събота/ община Дупница ще отбележи 138 години от обесването на Васил Левски. Възпоменателната церемония е насрочена за 11 ч. пред бюст-паметника на Апостола и ще започне със заупокойна литургия, която ще отслужат дупнишки свещеници. Кметът Атанас Янев ще прочете слово по повод годишнината, а специалистите от Историческия музей са подготвили кратък доклад за живота и делото на Васил Левски, съобщиха от пресцентъра на кметството. Венци и цветя пред паметника ще положат представители на кметския екип, Общинския съвет, ветераните от войните, Съюза на слепите и др.
Изабелла Соколова

18-годишният Божидар Терзийски е бил приет в Спешен център – Дупница, след като го нападнали група ученици. Приятели на пострадалия и свидетели на побоя разказаха, че компаниите се засекли в квартално заведение, близо до Гимназията по химическа промишленост. Скандалът се разразил, след като Божидар поискал от учениците телефон на познато момиче. Малко по-късно, десетимата тийнейджъри, възпитаници на Гимназията по транспорт, се нахвърлили върху него в междублоковото пространство на жк „Дупница”. Младежът бил свален на земята, а след това нападателите го удряли и ритали по цялото тяло. Инцидентът се случил през учебно време, около 11ч. преди обяд. След консултация с невролог, в Спешния център е установено, че Божидар се е разминал само с оток на лицето. Медиците за сигнализирали за случая в РПУ – Дупница.
Изабелла Соколова

Поредните крадени БВМ-та бяха задържани от дупнишки полицаи. Колите с пренабити номера са били установени при полицейска проверка на главен път Е-79. С тях задържаните автомобили от същата марка, които са на съхранение в РПУ – Дупница стават 10. Последните два са били управлявани от румънски и немски граждани, от които са иззети с протоколи за доброволно предаване.
Изабелла Соколова