Информационният портал! Новини от региона.

121 години от обявяването на Илинденско-Пребораженското въстание бяха отбелязани в Дупница. Организатори бяха Общината, Историческият музей и НЧ “Ген. Георги Тодоров”. Пред паметните знаци на Никола Малашевски и Методи Димов се събраха общински служители, експерти от музея, читалищни дейци, общественици, граждани и поднесоха цветя. Зам.-кметът Валентина Караганова говори за подвига на участниците в борбата за освобождение.
Прочети още: Отбелязаха 121 години от Илинденско-Преображенското въстание

217 000 лева ще струва на данъкоплатците от община Дупница организираният от “Възраждане” местен референдум относно бъдещето на ВиК, което от днес няма дейност. Въпросът е предмет на извънредна сесия на Общинския съвет, насрочена за 8 август. План-сметката, изготвена от Общинска администрация, е изпратена до всички общински съветници. В сумата са включени 173 035 лева за възнаграждения на комисии и 43 900 лева за логистични разходи – материали, информационна кампания, транспорт, допълнителни възнаграждения и др. Повечето от съветниците, обаче, са разколебани за смисъла от подобен референдум, стана ясно от проведените тази вечер заседания на три от постоянните комисии към Общинския съвет.
Прочети още: 217 000 ще струва на дупничани референдумът за ВиК, последствията са неясни

“Кюстендилска вода” от днес официално встъпи в изпълнение на функциите си като воден оператор на територията на община Дупница. За промяната научаваме от лаконично съобщение на сайта на дружеството: “Във връзка с обособяване на консолидираната територия, обслужвана от "Кюстендилска вода" ЕООД гр.Кюстендил уведомяваме, че считано от 01.08.2024г. дружеството оперира и на територията на ВиК Дупница”. Посочен е и телефон за самоотчет на водомерите.
Прочети още: “Кюстендилска вода” влезе в Дупница, цената е 3,71 лв. за куб.м.

Протест заради системната липса на вода за питейни и битови нужди организират жителите на дупнишкото село Самораново. Той ще се проведе на 8 август от 9 часа на площад “Свобода” в Дупница, преди заседанието на Общинския съвет. Местните хора ще заявят недоволството си постоянните ВиК-аварии, както и от бездействието по отношение нуждата от почистване на резервоара в местността Ядъка, който е затлачен с пясък.
Прочети още: Самораново се вдига на протест заради липсата на вода