Местният бизнес е приоритет в управленската програма на ГЕРБ, обяви на среща с предприемачи, финансисти и икономисти кандидатът за кмет инж. Методи Чимев. С бизнесмените от Дупница се срещнаха и кандидатите за общински съветници Ивайло Константинов, Крум Милев, Красимир Георгиев, както и народният представител от ГЕРБ Емил Гущеров и зам.- областният управител Даниела Годинова. Изграждането на бизнес зони в Дупница и подобряването на условията за предприемачите са основните акценти в икономическата част от предизборната програма на партията. Зоните ще бъдат обособени върху общински имоти или стари военни обекти, така че да се използва изградената инфраструктура, обясни идеята в детайли инж. Методи Чимев. На потенциалните инвеститори ще бъдат предложени преференциални цени и всички комуникации, като особено значение се отдава на осигуряването на „равен старт” за всички. Не са пренебрегнати гражданите и фирмите, които и в момента работят в общината. Те, а и начинаещите бизнесмени, ще могат да ползват безплатни услуги от специално изграден Център за техническа помощ. Там ще бъдат консултирани от специалисти за разработването и кандидатстването с проекти за европейско финансиране. Местният бизнес ще си осигури нужните специалисти, чрез замисления Център за преквалификация на кадри. Там ще се обучават работници с определена квалификация, според нуждите на местните предприятия.

12 са основните проекти, начертани в програмата на ГЕРБ. Основен сред тях е този за изграждане на напълно нов воден цикъл в града, с който ще бъде подменена водопроводната и канализационна мрежа. Задълбочен анализ на финансовото състояние на общината се предвижда още в икономическата програма на партията. В резултат от него, за максимум 30 дни ще бъде набелязан план за справяне с най-неотложните финансови проблеми, а след 60 дни ще бъде изготвена и цялостна концепция за 4-годишната финансова политика. Особено място е отделено на състоянието на общинските дружества, преразглеждане на концесионните договори, както и подобряване дейността на звено „Местни данъци и такси”, подчерта пред бизнесмените инж. Методи Чимев. По отношение на инфраструктурата от ГЕРБ планират рехабилитация на второкласните и третокласни пътища до селата Крайни дол, Червен брег, Тополница, Крайници, Палатово, Делян, Пиперево и Блатино. За да се облекчи трафикът в центъра на града пък се предвижда изграждането на три нови пътни отсечки – между жк „Бистрица” и квартал Таушаница, от жк „Бистрица” в посока „Тих труд”, както и нов пътен възел до новоизграждащата се автомагистрала „Струма”.

Изабелла Соколова

Кандидатът за кмет на община Дупница Пламен Миланов, регистриран под №22 в листата, кани всички свои привърженици и техните семейства на концерт, по случай старта на предизборната му кампания. На 6 октомври, четвъртък, от 18ч. в театралния салон ще пеят Росица Пандова и Васко Лазаров. Участие в концерта ще вземе и танцова формация. Входът е свободен за всички.

Dupnicanews.EU

Общинската избирателна комисия в Дупница задължи БСП да отстрани предизборните си билбордове и плакати, заради допуснато нарушение на чл. 134, ал. 2 на Изборния кодекс, съобщи говорителят адвокат Вера Соколова. Със свое решение, произнесено по жалба от щаба на ГЕРБ, комисията констатира, че върху материалите на БСП предупреждението, че купуването и продаването на гласове е престъпление, е изписано с малки букви и не се намира в обособено поле. Надписът заема по-малко от 10% от общата площ на предизборния материал, което е в противоречие на закона. ОИК не дава срок за премахване на билбордовете и плакатите, а становището си ще изпрати до кмета Атанас Янев, който трябва да се заеме с изпълнението му. В същото време БСП също атакуваха ГЕРБ с жалба в комисията. Сигналът е за нарушение на същата разпоредба от Избирателния кодекс. От щаба на червените твърдят, че върху предизборните плакати и билбордове на ГЕРБ липсва обозначение на организацията, която ги издава. Решението на ОИК-Дупница е, че жалбата е неоснователна.

 

Dupnicanews.EU

Общинската болница в Дупница получи разрешително за откриването на нов кабинет за спешна и неотложна медицинска помощ. Помещението е разположено в преместваема конструкция на партерния етаж до хирургично отделение, към него е обособен и отделен санитарен възел. В кабинета ще работят щатните лекари от болницата, а графикът за дежурствата вече е изготвен. Средствата за допълнителните им възнаграждения са осигурени от бюджета на болницата. Първоначално новият спешен кабинет ще работи само нощем, но идеята на болничното ръководство е той да започне да обслужва пациенти и през деня. Целта е предоставяне на по-качествена медицинска грижа за хората и облекчаване на работата на Спешния център. В кабинета ще се обслужват по – леки случаи с пациенти, които не са задължение на екипите на Бърза помощ, обясни управителят на общинската болница д-р Любомир Таушански.

Изабелла Соколова