„В и К” – Дупница спира днес водоподаването на предприятието за производство на безалкохолни напитки „Ликона”. Причина за крайната мярка е натрупан в продължение на години дълг от 15 хиляди лева, обясни управителят на общинското дружество Илия Илиев. Днес изтича 15-дневният срокът, посочен в уведомителното писмо, изпратено от „В и К” до некоректния длъжник, затова екипът ще прекъсне водопроводната връзка. Предприятието има неплатени сметки от 2010г. насам. Въпреки изпратените предупредителни писма и заведеното съдебно дело, реакция досега не е последвала. От фирмата не отговарят и на предложението за разсрочено плащане на дълга. В същото време натрупаната сметка само за последния месец възлиза на 1 500 лева. Водоподаването може да бъде възстановено, след като абонатът изплати разходите за прекъсването и възстановяването му, каза Илиев. Уведомителни писма за прекъсване на водата вече са изпратени до 15 местни фирми. Сред тях са шивашки предприятия, автомивки, търговски обекти, заведения и други. 40 физически лица също ще получат известия с 15-дневен предупредителен срок за изплащане на задълженията.

Изабелла Соколова

 

Граждански иск за публично разпространена обида внася в съда председателят на Общинския съвет в Дупница Ивайло Константинов срещу общинския съветник Първан Дангов. Константинов се е почувствал засегнат от думите „селски първенец” и „дълбоко комплексирана личност”, казани на пресконференция миналата седмица. Размерът на исканото обезщетение за нанесените неимуществени щети е 50 000 лева, които ще бъдат дарени на футболния клуб „Марек”, съобщи адвокатът на Общинския съвет Милен Попов. Председателят на местния парламент внася и тъжба в Районната прокуратура. Причината е изявлението на Дангов, че управляващите се обграждат „с обръч от фирми”, както и публичната обида, нанесена от длъжностно лице на длъжностно лице, обясни юристът. Ако съдът признае вината на Дангов, предвиденото наказание е глоба и обществено порицание.

Изабелла Соколова

Ремонтът на Драматичен театър „Невена Коканова” в Дупница се бави заради процедурни трудности, съобщи зам.-кметът Красимир Георгиев. Въвеждането на енергоспестяващи мерки както на театъра, така и на детска градина №6 и ОУ „Евлоги Георгиев” е финансирано от Националния доверителен екофонд. Стойността му е общо 956 000 лева, а договорът за спечеления от общината проект е подписан преди два месеца. Причина за забавянето е съгласуване на тръжните процедури, обясни Красимир Георгиев. Очаква се те да приключат през февруари и реалните ремонтни дейности да започнат през март. Част от тях са монтирането на климатици за отоплението на салона, което е дългогодишен проблем. „През зимния сезон театралния салон ще бъде отопляван с наличната парна инсталация”, каза кметът Методи Чимев. Въпреки че това отопление е нерентабилно, градът няма да остане без театър, категоричен бе той.

Изабелла Соколова

Ден на отворените врати обявяват в дупнишката пожарна. Поводът е отбелязваният днес Международен ден на доброволеца. Гражданите могат да се обаждат и да поставят въпроси от 9,30ч. до 17,30ч. на тел. 0701/557-737, 0701/557-706,  0701/557-705. Пожарникарите ще проведат специални занятия в дупнишките детски градини №6, №7 и №9. Под формата на занимателна беседа, те ще запознаят децата както с опасността от пожари, така и с детайлите от работата на огнеборците.

Dupnicanews.EU