Процедура по предприемане на стачни действия е обявена в клон „Струма – Места” на „Напоителни системи”, съобщи председателят на КНСБ в Дупница Тодорка Дамянова. Причина за стачната готовност стана неизпълненото обещание до края на ноември да бъдат осигурени неизплатените заплати на служителите. Само на работещите в клона, базиран в Дупница, дружеството дължи 186 000 лева. Припомняме, заетите в „Напоителни системи” все още не са получили заплатите си октомври. Не бе спазено уверението, че до края на годината ще бъдат изплатени всички дължими възнаграждения. Процедури по Закона за уреждане на колективните трудови спорове вече са открити в болшинството клонове на дружеството в цялата страна.

Изабелла Соколова

Районна прокуратура – Дупница прекрати проверката по сделката между община Дупница и дружество „Дупница Регистър имоти”, което бе ангажирано с изготвянето на електронен имотен регистър. Сигналът до държавните обвинители бе изпратен от кмета Методи Чимев. Извършено е нарушение при учредяването на съвместното дружество между кметството и американската компания "Панел груп", съобщи говорителят на прокуратурата Емил Павлов. То се изразява в одобреното от Общинския съвет споразумение, което обаче не било подписано от двете страни в сделката. Според наблюдаващия прокурор Славка Димитрова, констатираното нарушение не представлява престъпление. Становището й било потвърдено и от Окръжна прокуратура, тъй като Общинският съвет е колективен орган, а законът не предвижда търсене на колективна наказателна отговорност. Жалбата трябва да бъде отнесена към Административния съд, указва окръжният прокурор Бисер Любенов. Припомняме, в съвместното дружество, предишният кметски екип се включи с шест общински имота, на обща стойност близо 1 милион лева. Скоро след подписването на споразумение, имотите бяха закупени от инвеститора, а дружеството прекрати дейността си. Създаването на електронен регистър бе една от най-амбициозните и широко популязирани цели на предишния кметски екип, оглавяван от Атанас Янев.

Изабелла Соколова

 

25-годишен софиянец е задържан в ареста на РУП – Дупница заради кражба на бутилка уиски, съобщиха от полицията. С.Д. бил хванат от охраната на местен супермаркет, докато отмъквал алкохола. Срещу него е образувано досъдебно производство.

Dupnicanews.EU

 

39-годишен дупничанин се е ударил с колата си в дърво на ул. “Венелин”. Петър Пейчев е катастрофирал с лек автомобил "Фолксваген Голф" КН 16 28 АМ, съобщават от полицията. Той е шофирал след употреба на алкохол. Проверката с дрегер на мястото показала 2, 52 промила в издишания въздух. По случая е образувано дознание в РУП – Дупница.

Dupnicanews.EU